Pro návštěvníky

Třináctý ročník festivalu VyšeHrátky probíhá od 3. září do 11. září 2016 v prostorách Starého purkrabství a přilehlé Královské a knížecí akropoli na Vyšehradě.

Infostánek a pokladna
Veškeré informace k festivalu a programu získáte na pokladně u vstupu do festivalového areálu.

Vstupné a vstupenky
Vstup do areálu festivalu je zdarma. Vstupenky na jednotlivá představení, workshopy, bojovku ad. jsou k zakoupení v pokladně, která je umístěna přímo v areálu festivalu od 3. září 2016. Do té doby je možné si vstupenky rezervovat prostřednictvím formuláře na tomto webu v sekci program.
Platba platební kartou není z technických důvodů možná.

Atrakce a samoobslužná stanoviště zdarma
Kromě originální divadelní bojovky připravené při příležitosti 700. výročí narození Karla IV., divadelních představení, koncertů a workshopů, v areálu najdete i samoobslužné stanovišťě z předchozích let, která jsou volně přístupná všem návštěvníkům i kolemjdoucím (kuchyňka M. D. Rettigové, vyšehrátkovská ObrSkládačka, hopsadla a skákadla, slack line, válecí postel s nebesy, stavebnice KAPLA...).

Počasí
Heslem vyčůrat a hrát se řídíme za každého počasí. Ani déšť nás nezastaví. Záložní plán B alias "mokrá varianta" festivalového programu je vždy připravena.

Občerstvení
Po celou dobu festivalu bude otevřen originální VyšeBar (konkrétní nabídka dobrot již brzy), kde si přijdou na své malí i velcí návštěvníci, takže se nebojte přijít i na oběd!
Kromě toho přijede i kavárna Čekárna s výbornou kávou a spoustou dalších dobrot. Více zde

Doprava
Na festival VyšeHrátky se dostanete od tramvaje ze zastávky Výtoň, Ostrčilovo náměstí nebo Albertov. Vratislavova ulice vás dovede až do Cihelné brány. Dále se řiďte ukazateli.
Na Vyšehrad se dostanete i od metra C, stanice Vyšehrad. Půjdete kolem Kongresového centra, dále ulicí Na Nučance a dostanete se k Táborské bráně Vyšehradu. Dále se řiďte ukazateli.